Rólam

A segítőd

Takács Anasztázia

Több mint 10 éve jógaoktatóként, és különböző önismereti, valamint relaxációs módszerek alkalmazójaként, 2023-tól coachként, Reiki kezelőként, 2026-tól pedig Craniosacralis kezelőként kísérem a hozzám fordulókat ezen az úton. Munkám során mindig a gyakorlóm, a kliensem áll a középpontban. Fontos számomra, hogy minden hozzám forduló biztonságban érezze magát, figyelmet kapjon, és a saját tempójában haladhasson a változás felé.

Takács Anasztázia Takács Anasztázia Takács Anasztázia

Az én utam

Hiszem, hogy a testi és lelki jóllét nem csupán a tünetek hiányát jelenti, hanem egy olyan belső egyensúlyt, amelyből nyugalom, erő és öröm fakad a mindennapokban. Ahogy visszatekintek az életemre, egyre inkább azt érzem, hogy az emberek támogatása mindig is az utam része volt. Már a nevem is különös módon kapcsolódik ehhez. Az Anasztázia név jelentése felszabadulás, újjászületés. Amikor ezt a nevet kaptam, még senki sem ismerte a jelentését a családban, csak évekkel később derült ki számunkra. Ma pedig, amikor segítem mindazokat, akik bizalommal fordultak hozzám, abban, hogy megszabaduljanak a testi, lelki vagy érzelmi terheiktől, gyakran érzem úgy, hogy ez a jelentés végigkísérte az egész életemet.

A jóga tanítása során hamar megtapasztaltam, hogy a valódi átalakulás nemcsak a testen keresztül történik. A mozgás, a légzés, a relaxáció és a meditáció együtt olyan kapukat nyithatnak meg, amelyek segítenek visszatalálni önmagunkhoz, oldani a feszültségeket és megtalálni a belső stabilitást.

Az évek során egyre többen kerestek meg életvezetési kérdésekkel, elakadásokkal, nehéz döntésekkel vagy éppen olyan élethelyzetekkel, amikor szükségük volt valakire, aki valóban meghallgatja őket. Ez vezetett a coaching világába, ahol ma már képzett life coachként támogatom azokat, akik szeretnének tisztábban látni, fejlődni vagy változtatni az életükön.

A Reiki és az energetikai kezelések az én utamon is fontos szerepet játszottak. Saját tapasztalataimon keresztül ismertem meg azt a mély nyugalmat és támogatást, amelyet ezek a módszerek nyújthatnak. Ez inspirált arra, hogy én is továbbadjam ezt a lehetőséget másoknak.

Abban hiszek, hogy minden emberben, lélekben ott rejlik a gyógyulás, a fejlődés és a változás képessége. Néha csupán egy támogató térre, figyelemre és megfelelő eszközökre van szükség ahhoz, hogy újra kapcsolatba kerüljünk ezzel a belső erővel.

Ha úgy érzed, hogy eljött az idő, hogy többet tegyél önmagadért, szeretettel várlak személyesen vagy online formában.

Soul Mind Body Harmony

A meditáció útján

A jóga fizikai gyakorlása mellett hamar elmerültem a meditációk világában. A saját tapasztalataim, valamint a gyakorlóim pozitív visszajelzései, megerősítései inspiráltak arra, hogy készítsek meditációs, relaxációs hanganyagokat. Ezáltal és a bennem lakozó képességek kibontakozása által születtek meg a gyógyító meditációim, melyek hozzájárultak pl. rákos betegséggel küzdő emberek gyógyulásához.

Jóga és közösség

2020. júliusától, folyamatosan minden évben a Veda Yoga csapatával együttműködve szervezek, tartok jógatáborokat, ahol a jóga fizikai gyakorlása mellett, különböző programokkal, mint pl. az adott tábor témájához kapcsolódó előadásokkal, Yoga Nidrával (jógikus alvás), mantrameditációval, tánccal, vízi jógával, tai chi gyakorlatsorokkal és számtalan más testet, lelket megnyugtató, ám felfrissítő, energetizáló eseményekkel színesítek meg a táborozók számára.

Az emberek támogatása

A jóga világa még nagyobb teret adott számomra arra, hogy segíthessem egyre tágabb körben az embereket, legyen szó akár fizikai, akár mentális területről. Visszaemlékezve a gyermekkoromra rengeteg olyan eset történt, amikor tudattalanul, de segítettem az éppen arra rászoruló ismerőseimnek, barátaimnak, családtagjaimnak. Legyen szó akár párkapcsolati problémákról, karrierről, önbizalomépítésről, élethelyzetek hirtelen változásáról, gyászfeldolgozásról stb. Ugyan nem volt képesítésem, de úgy hozta az élet, hogy egészen sok nehézséggel kellett szembenéznem, melyekből tanultam és ezeket a tapasztalatokat megosztottam másokkal is. Ezt a képességet elkezdtem tudatosan fejleszteni, majd a főiskolai tanulmányi éveim alatt nyugati és védikus pszichológiát is tanultam.

Tudatos fejlődés

Ezen évek alatt egyre többen fordultak hozzám tanácsért, segítségért és úgy éreztem, hogy itt az ideje, hogy elmélyítsem a tudásomat és ekkor jött a lehetőség, hogy az Élet-öröm Programok Kft-nél elkezdhettem a Life Coach képzést, mely képzést 2024-ben sikeres vizsgával zártam. A képzés része volt, hogy folyamatosan coaching üléseket kellett tartanunk, hogy megszerezzük a vizsgához, illetve a későbbiekhez szükséges gyakorlatot. A számtalan pozitív visszajelzés, amelyet kaptam igazán ösztönző volt számomra és a képzés elvégzése óta folyamatosan praktizálok.

Reiki

A fentieken felül, illetve kapcsolódva hozzájuk mindig is vágytam arra, hogy gyógyíthassak olyan természetes módszerekkel, mint például a Reiki. Egy időben elég sokat betegeskedtem és amikor a Reikivel találkoztam, végtelenül hálás voltam, hiszen két betegségből való gyógyulásomat is teljes mértékben megtámogatta és szinte hihetetlen gyorsasággal épültem fel abból az állapotból, amiben voltam. Ezt követően 2023-ban éreztem a hívást arra, hogy szeretnék én is Reiki kezelővé válni és elvégeztem a Reiki I., majd 2025-ben a Reiki II. fokozatát. Ezen képzések alatt megtanultam, majd meg is tapasztaltam, hogy a Reiki energiáját áramoltatva, hogyan tudok segíteni az embereken, önmagamon, és minden élőlényen, akinek csak szüksége van rá. A Reiki az életem részét képezi és folyamatosan használom mind jó magam mind mások fizikai, mentális, szellemi állapotának javítására, harmonizálására.

Ahogy ti láttok engem

Anasztázia olyan mint egy napsugár, mindig mosolyog, hihetetlenül pozitív és optimista személyiség. Árad belőle a szeretet és a nyugalom. Online órákra járok hozzá, de még a kamerán keresztül is figyel minden apró részletre, finoman javítja a hibákat, és valahogy mindig pontosan eltalálja, mire van szükségem aznap. Nagyon hálás vagyok érte.

– Bial Nikoletta

Sok szeretettel ajánlom, nekem évek óta van szerencsém Anasztáziával jógázni. Végtelenül kedves, nagyszerű tanár és egy csodálatos lélek. Minden szeánsz vele egy különleges, spirituális élmény, amit még sehol máshol/mással nem sikerült megtapasztalnom. Nagyon hálás vagyok a tanításaiért és biztos vagyok benne, hogy az ő mentorálása alatt nagyon jó kezekben leszel!

– Barabara N.

Anasztázia különleges szakmai tudással, empátiával és érzékenységgel vezeti jógaóráit, meditációit és kranioszakrális kezeléseit. Az ő óráin, kezelésein olyan biztonságos, elfogadó légkör vár rád, amelyben könnyű ellazulni és kapcsolódni önmagadhoz. Minden alkalom után nyugodtabbnak, kiegyensúlyozottabbnak és energikusabbnak érzem magam. Hálás vagyok a támogatásáért és a sok pozitív tapasztalatért, amelyet nála kapok, lassan 10 éve folyamatosan. Jó szívvel ajánlom Anasztázia jóga óráit és kezeléseit mindenkinek, aki szeretne többet tenni a testi és lelki jóllétéért és annak, aki testi-lelki feltöltődésre, valódi odafigyelésre vágyik 🙏❤️🧘‍♀️

– K. Zsófi

Amikor még egy helyen dolgoztunk, azt hittem, Anasztázia körül azért van derű és nyugalom, mert tökélyre fejlesztette a munkahelyi professzionalizmust. Mióta meditálni tanít, megbizonyosodtam, hogy ez nem magára erőltetett álca, hanem a lényében van, ha akarja, ha nem. Egyszerre napsugaras, optimista és őszinte. Egyszer majd nem lesz szükségem a vezetésére a meditációhoz, de ezt nem fogom elárulni neki, mert a közös gyakorlással töltött idő igazi mentális detox. Egyébként tényleg profi: a meditációhoz szükséges légkört percek alatt képes megteremteni, egy pillanatig sincs kétség, hogy tudja, merre kell menni és soha nem teremt olyan helyzetet, amiben bénának érzem magam. És még nevetünk is sokat.

– Hajni

Én azt szeretem Anasztázia online óráin, hogy mindig más. Figyel mindenkire, alaposan fokozatosan bemelegítünk majd jönnek a “zúzós” gyakorlatok, de folyamatosan mindenkit figyel és javít és buzdít, vagy esetleges korlát esetén alternatív gyakorlatot ajánl. Csoportos óra mégis mindenkit egyénileg figyel és segít. Mindig pozitív, jókedélyű és árad belőle a törődés a szeretet. Csak ajánlani tudom!

– Mariann